A United Way Magyarország hírblogja

Együtt segítünk-nyárköszöntő jótékonysági vacsora

Több, mint egy évnyi bizonytalanság és fizikai távolságtartás után végre magunk mögött tudhatjuk életünk talán legnehezebb időszakát és előre tekintve újra személyesen is találkozhatunk.

Papírszínház három felvonásban

Lencse Mátéval, a Toldi Tanoda szakmai vezetőjével beszélgettünk a sikeresen megvalósult projektről, tapasztalatokról és az előttük álló kihívásokról.

#Együtt segítünk – Burattino Iskola és Gyermekotthon

Támogatóinknak köszönhetően laptopokkal, konyhai eszközökkel és még egy mosógéppel is bővült a Burattino Iskola felszereltsége.

Lezárult az Innomate 2020 program

Fergeteges hangulatban zajlott az InnoMate – Velünk életre kelnek az ötletek! innovációs programunk záróeseménye!

Komplex oktatási csomag a United Way Pedagógus Közösség számára

Nagy örömünkre szolgál, hogy bejelenthetjük együttműködésünket a Tanárblog szakembereivel!

Tizedik éve robog Biztibusz programunk

Egyik legnépszerűbb programunk, a Biztibusz 10 éve segíti gyermekeink testi épségének megőrzését a Generali a Biztonságért Alapítványának támogatásával.

A Cross-Sector Partnership Café bemutatja: Digitális esélyegyenlőség. Hogyan tudunk jól segíteni?

Nézd vissza online konferenciánk felvételét, ahol a különböző szektorok jeles képviselői tartalmas és mély összefüggéseket vizsgáló szakmai beszélgetéseket folytattak a témában, sok gyakorlati tapasztalat megosztása mellett.

Együtt evezünk – a megoldásközpontú együttműködés szerepe a bizonytalanságkezelésben

Itt megnézheted Gadanecz Évával készült beszélgetésünket a megoldásközpontú együttműködés fontosságáról.

IKT varázsereje a tanteremben webinár-sorozat: Dr. Tóth-Mózer Szilvia előadása

Kattints és nézd meg szakértőnk előadását a fordított osztályterem koncepciójáról és a hozzá kapcsolódó néhány digitális eszköz alkalmazásának lehetőségeiről.

Az IKT varázsereje a tanteremben webinár-sorozat: Dr. Főző Attila László előadása

Amit az online tanítás adott a tantermi oktatásnak – avagy mit tanultunk a karanténoktatásból? Kattints és nézd meg szakértőnk előadásának felvételét!

Sikeres kommunikáció az érzelmi intelligencia tükrében

Nézd meg itt Dr. Kádár Annamária pszichológus, tréner és egyetemi oktató fantasztikus előadását!

Stressz- és konfliktuskezelés, a koronavíruson innen és túl

Nagy sikerrel tartottuk meg webinár sorozatunk 3. részét, melynek összefoglaló videója már elérhető azok számára is, akik nem tudtak személyesen részt venni.

Egységben az erő! – összerázódás és motiváció

Sikeresen lezajlott első webinárunk az őszi sorozatban. Nézd meg Somkövi Bernadett és Nagy Gábor “Mápó” beszélgetését!

A krízis, mint lehetőség, avagy a karantén-élmények feldolgozása

Végre együtt! című webinár sorozatunk második részét is sok érdeklődő követte élőben, ha lemaradtál, itt megnézheted Somkövi Bernadett és Földes Petra beszélgetését.

“InnoMate – Velünk életre kelnek az ötletek” – Innovációs program középiskolásoknak

Valós változás a középiskolás diákok kezdeményező, munkavállalói és vállalkozói készségeinek fejlesztésén keresztül.

COVID 19- Együtt segítünk

A társadalom perifériájára szorult, hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére hoztuk létre Covid19 Vészhelyzet – Együtt segítünk kampányunkat. Ezúton is hálásan köszönjük az eddig beérkezett felajánlásokat, támogatásokat!

otthON-bekapcsoljuk a sulit

Az OtthON program lelkes civilek csapata és a United Way Magyarország összefogásával jött létre, hogy digitális eszközhöz juttassa a rászoruló diákokat.

Tudtad?

A United Way mindig is komoly szerepet vállalt a civil társadalom fejlesztésében, a mi kezdeményezésünkre indult el az adó 1%-ának jótékony célú felajánlása, amely a mai napig sikeresen juttatja pénzügyi forrásokhoz az erre jogosult civil szervezeteket.

Csillagház, a csodák háza

A General Electric és a Corning dolgozóinak összefogásának köszönhetően támogatjuk a Csillagház Alapítványt, amely halmozottan fogyatékos, mozgáskorlátozott gyermekek korszerű és szakszerű iskolai és iskolán kívüli fejlesztésének, nevelésének, gondozásának segítésével foglalkozik.

Sikeresen lezárult az “Oktatással a jövőért” pályázatunk

A United Way Magyarország pályázatának fókuszában az értő olvasás elsajátítása, a középiskolások XXI. századi kompetenciáinak és készségeinek, valamint a fiatalokat támogató pedagógusok és szakemberek vezetői készségeinek fejlesztése állt.

United Way Magyarország Gálaest

A United Way Magyarország 2019. őszén is sikeresen megrendezte Gálaestjét, melyen köszönetet mondtunk támogatóinak, és bemutattuk, milyen társadalmi problémák megoldására fókuszálunk az elkövetkező időszakban.