A United Way Magyarország hírblogja

Együtt evezünk – a megoldásközpontú együttműködés szerepe a bizonytalanságkezelésben

Itt megnézheted Gadanecz Évával készült beszélgetésünket a megoldásközpontú együttműködés fontosságáról.

Végre együtt! – webinár sorozat pedagógusoknak

A 2020/21-es tanévkezdés példátlan kihívások elé állítja az iskolákat, ezért egy online kézikönyvet és egy 6 alkalmas webinár sorozatot állítottunk össze.

Az IKT varázsereje a tanteremben-webinár sorozat az őszi szünetben pedagógusoknak

Jelentkezz 3 alkalmas sorozatunkra, ahol inspirációkat és gyakorlati segítséget nyújtunk digitális és blended oktatás megvalósítására iskolai keretek között (okos eszközök használatával).

Végre együtt!- 51 gyakorlat az újrakezdéshez

Ingyenesen letölthető kiadvány, amely támogatást nyújt az iskolai közösségek újraépítéséhez és a változó körülményekhez való alkalmazkodáshoz.

Sikeres kommunikáció az érzelmi intelligencia tükrében

Nézd meg itt Dr. Kádár Annamária pszichológus, tréner és egyetemi oktató fantasztikus előadását!

Stressz- és konfliktuskezelés, a koronavíruson innen és túl

Nagy sikerrel tartottuk meg webinár sorozatunk 3. részét, melynek összefoglaló videója már elérhető azok számára is, akik nem tudtak személyesen részt venni.

Egységben az erő! – összerázódás és motiváció

Sikeresen lezajlott első webinárunk az őszi sorozatban. Nézd meg Somkövi Bernadett és Nagy Gábor “Mápó” beszélgetését!

A krízis, mint lehetőség, avagy a karantén-élmények feldolgozása

Végre együtt! című webinár sorozatunk második részét is sok érdeklődő követte élőben, ha lemaradtál, itt megnézheted Somkövi Bernadett és Földes Petra beszélgetését.

COVID 19- Együtt segítünk

A társadalom perifériájára szorult, hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére hoztuk létre Covid19 Vészhelyzet – Együtt segítünk kampányunkat. Ezúton is hálásan köszönjük az eddig beérkezett felajánlásokat, támogatásokat!

otthON-bekapcsoljuk a sulit

Az OtthON program lelkes civilek csapata és a United Way Magyarország összefogásával jött létre, hogy digitális eszközhöz juttassa a rászoruló diákokat.

Tudtad?

A United Way mindig is komoly szerepet vállalt a civil társadalom fejlesztésében, a mi kezdeményezésünkre indult el az adó 1%-ának jótékony célú felajánlása, amely a mai napig sikeresen juttatja pénzügyi forrásokhoz az erre jogosult civil szervezeteket.

1% – Adószámunk: 18093951-1-42

Ma Magyarországon minden 5.  gyerek olvasási nehézséggel küzd. Segíts, adód 1%-ával, hogy a rászoruló gyerekek valódi esélyt kapjanak a felzárkózásra!

Csillagház, a csodák háza

A General Electric és a Corning dolgozóinak összefogásának köszönhetően támogatjuk a Csillagház Alapítványt, amely halmozottan fogyatékos, mozgáskorlátozott gyermekek korszerű és szakszerű iskolai és iskolán kívüli fejlesztésének, nevelésének, gondozásának segítésével foglalkozik.

Sikeresen lezárult az “Oktatással a jövőért” pályázatunk

A United Way Magyarország pályázatának fókuszában az értő olvasás elsajátítása, a középiskolások XXI. századi kompetenciáinak és készségeinek, valamint a fiatalokat támogató pedagógusok és szakemberek vezetői készségeinek fejlesztése állt.

United Way Magyarország Gálaest

A United Way Magyarország 2019. őszén is sikeresen megrendezte Gálaestjét, melyen köszönetet mondtunk támogatóinak, és bemutattuk, milyen társadalmi problémák megoldására fókuszálunk az elkövetkező időszakban.