A United Way Magyarország hírblogja

Végre együtt!- 51 gyakorlat pedagógusoknak

Ingyenesen letölthető kiadvány, mellyel szeretnénk támogatást nyújtani az iskolai közösségek újjáépítésében, a pandémiás helyzet alatt esetlegesen fellépő traumák feldolgozásában és a reziliencia fejlesztésében.

Tavasszal nagy sikert aratott ÉszPénz társasjátékunk

Megújult formában, alkalmazkodva a vírushelyzethez, de töretlen lelkesedéssel látogattunk el újabb iskolákba pénzügyi tudatosságot fejlesztő élménynapunkkal.

Együtt segítünk-nyárköszöntő jótékonysági vacsora

Több, mint egy évnyi bizonytalanság és fizikai távolságtartás után végre személyesen is találkozhattunk támogatóinkkal.

Papírszínház három felvonásban

Lencse Mátéval, a Toldi Tanoda szakmai vezetőjével beszélgettünk a sikeresen megvalósult projektről, tapasztalatokról és az előttük álló kihívásokról.

#Együtt segítünk – Burattino Iskola és Gyermekotthon

Támogatóinknak köszönhetően laptopokkal, konyhai eszközökkel és még egy mosógéppel is bővült a Burattino Iskola felszereltsége.

Lezárult az Innomate 2020 program

Fergeteges hangulatban zajlott az InnoMate – Velünk életre kelnek az ötletek! innovációs programunk záróeseménye!

Komplex oktatási csomag a United Way Pedagógus Közösség számára

Nagy örömünkre szolgál, hogy bejelenthetjük együttműködésünket a Tanárblog szakembereivel!

Tizedik éve robog Biztibusz programunk

Egyik legnépszerűbb programunk, a Biztibusz 10 éve segíti gyermekeink testi épségének megőrzését a Generali a Biztonságért Alapítványának támogatásával.

A Cross-Sector Partnership Café bemutatja: Digitális esélyegyenlőség. Hogyan tudunk jól segíteni?

Nézd vissza online konferenciánk felvételét, ahol a különböző szektorok jeles képviselői tartalmas és mély összefüggéseket vizsgáló szakmai beszélgetéseket folytattak a témában, sok gyakorlati tapasztalat megosztása mellett.

Együtt evezünk – a megoldásközpontú együttműködés szerepe a bizonytalanságkezelésben

Itt megnézheted Gadanecz Évával készült beszélgetésünket a megoldásközpontú együttműködés fontosságáról.

IKT varázsereje a tanteremben webinár-sorozat: Dr. Tóth-Mózer Szilvia előadása

Kattints és nézd meg szakértőnk előadását a fordított osztályterem koncepciójáról és a hozzá kapcsolódó néhány digitális eszköz alkalmazásának lehetőségeiről.

Az IKT varázsereje a tanteremben webinár-sorozat: Dr. Főző Attila László előadása

Amit az online tanítás adott a tantermi oktatásnak – avagy mit tanultunk a karanténoktatásból? Kattints és nézd meg szakértőnk előadásának felvételét!

Sikeres kommunikáció az érzelmi intelligencia tükrében

Nézd meg itt Dr. Kádár Annamária pszichológus, tréner és egyetemi oktató fantasztikus előadását!

Stressz- és konfliktuskezelés, a koronavíruson innen és túl

Nagy sikerrel tartottuk meg webinár sorozatunk 3. részét, melynek összefoglaló videója már elérhető azok számára is, akik nem tudtak személyesen részt venni.

Egységben az erő! – összerázódás és motiváció

Sikeresen lezajlott első webinárunk az őszi sorozatban. Nézd meg Somkövi Bernadett és Nagy Gábor “Mápó” beszélgetését!

A krízis, mint lehetőség, avagy a karantén-élmények feldolgozása

Végre együtt! című webinár sorozatunk második részét is sok érdeklődő követte élőben, ha lemaradtál, itt megnézheted Somkövi Bernadett és Földes Petra beszélgetését.

“InnoMate – Velünk életre kelnek az ötletek” – Innovációs program középiskolásoknak

Valós változás a középiskolás diákok kezdeményező, munkavállalói és vállalkozói készségeinek fejlesztésén keresztül.

COVID 19- Együtt segítünk

A társadalom perifériájára szorult, hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére hoztuk létre Covid19 Vészhelyzet – Együtt segítünk kampányunkat. Ezúton is hálásan köszönjük az eddig beérkezett felajánlásokat, támogatásokat!

otthON-bekapcsoljuk a sulit

Az OtthON program lelkes civilek csapata és a United Way Magyarország összefogásával jött létre, hogy digitális eszközhöz juttassa a rászoruló diákokat.

Tudtad?

A United Way mindig is komoly szerepet vállalt a civil társadalom fejlesztésében, a mi kezdeményezésünkre indult el az adó 1%-ának jótékony célú felajánlása, amely a mai napig sikeresen juttatja pénzügyi forrásokhoz az erre jogosult civil szervezeteket.

Csillagház, a csodák háza

A General Electric és a Corning dolgozóinak összefogásának köszönhetően támogatjuk a Csillagház Alapítványt, amely halmozottan fogyatékos, mozgáskorlátozott gyermekek korszerű és szakszerű iskolai és iskolán kívüli fejlesztésének, nevelésének, gondozásának segítésével foglalkozik.

Sikeresen lezárult az “Oktatással a jövőért” pályázatunk

A United Way Magyarország pályázatának fókuszában az értő olvasás elsajátítása, a középiskolások XXI. századi kompetenciáinak és készségeinek, valamint a fiatalokat támogató pedagógusok és szakemberek vezetői készségeinek fejlesztése állt.

United Way Magyarország Gálaest

A United Way Magyarország 2019. őszén is sikeresen megrendezte Gálaestjét, melyen köszönetet mondtunk támogatóinak, és bemutattuk, milyen társadalmi problémák megoldására fókuszálunk az elkövetkező időszakban.